V torek, 28.3.2019, smo se zbrali na Kneži v dvorani, kamor smo povabili naše starše, babice, dedke, strice, tete, krajane, vse, ki bi si radi ogledali našo pomladno prireditev. Prireditev so otvorili šolarji, ki so nato kmalu napovedali naš prihod na oder. Žabice so odlično zaplesale Nagajivo pomlad in nam povedale kako se živali v gozdu borijo z odpadki, ki jih ljudje mečejo v naravo. Z simpatično deklamacijo so nam povedale kaj vse se z odpadkov da narediti, in seveda na koncu očistile gozd, kjer so stanovale živali. Nato so Račke priklicale dežek, da je še on očistil naravo. Nadaljevale z eko deklamacijo in za konec so se vsi skupaj zavrteli kot se vrti naš modri planet. Nato smo oder prepustili šolarjem, ki so nas s pesmijo in plesom popeljali v pomlad.

Za vrtec Podmelec, Urša.

Avtor slik Branko Humar.