Mesec april se je skoraj že poslovil, mi pa smo na počitnice odhiteli. Da naša bi doživetja z vami delili, smo najlepše slike v aprilsko galerijo skrili. Kaj vse smo otroci, iz skupine Mucki, v teh dneh lepega počeli?

Spoznali smo kokošjo družino, njene člane, ter si jih v živo ogledali v njihovem domu. Znali smo jih poimenovati, jih oponašati, ob tem pa smo poslušali kar nekaj otroških pesmi, v kateri so nastopali naši pernati junaki. Bili smo zelo ustvarjalni, saj smo piščančke izdelali tudi sami. Ker nam je april prinesel slabo vreme smo si dopoldneve Mucki popestrili, malo smo plesali, na inštrumente igrali in  tudi zelo slastne marmeladne žepke spekli. Ker pa je bil pred vrati tudi poseben praznik, smo tudi v našo igralnico dobili obisk velikonočnega zajčka, ki nas je preizkusil v iskanju pirhov, ko smo to nalogo uspešno opravili, nas je čakalo prijetno, sladko presenečenje. Spoznali smo tudi zelo lačno gosenico, ki nam je pripovedovala svojo zgodbo, mi pa smo jo naslikali s pomočjo žog, sestavljali in spoznavali njen razvoj. Sedaj vemo, da iz gosenice se razvijejo lepi in pisani metulji. Na koncu naj dodamo le še to, da tudi v deževnem aprilu bilo nam je lepo, saj v igralnici smo kokoši, piščančke, gosenice in metulje gostili :-D.

Za vrtec Šentviška Gora, Petra.