Dolgotrajno deževje je otroke iz Podmelca spodbudilo, da začnejo raziskovati življenje zanimivih dvoživk. Za Žabice se skoraj spodobi, da dobro poznajo življenje žab. V skupino so postavili akvarij s paglavci in opazovali kako hitro rasejo in kakšne spremembe se zgodijo z razvojnem krogu žabic. Za živali so tudi lepo skrbeli in poskrbeli za čisto vodo in hrano. Otroci so želeli, da se paglavci v naši skupini počutijo, kot v žabjem hotelu. Zanimiva tema je otrokom nudila veliko idej za gibalne in socialne igre, kot so Štorklja in žabe. Tudi na razstavnem prostoru v garderobi se je takoj videlo, da je interes otrok po novih odkritjih zelo velik. Stene in panoje so krasile žabice ustvarjene v različnih tehnikah. Poleg novih »hišnih ljubljenčkov« so otroci v skupino dobili še nekaj novega. Igrače na policah so zamenjali različni odpadni in naravni materiali iz katerih so poskušali graditi različne konstrukcije. Skozi igro so otroci razvrščali, vzorčili, grupirali in se urili v natančnosti ter razvijali potrpežljivost.

Za Žabice, Špela Krivec