Iz brezskrbnih poletnih dni smo pogumno zakorakali v novo vrtčevsko leto. Prve tedne smo namenili ponovnemu spoznavanju vrtčevske rutine, igralnice in njenih kotičkov, igri z igračami ter igri na prostem. Ker so bile počitnice dooolge, smo medsebojno prijateljstvo in sporazumevanje utrjevali s socialnimi igrami. Brali smo zgodbice, spoznavali nove besede in besedne zveze, se pogovarjali o vsebini, jo dramatizirali tem se ob tem pošteno zabavali. Z lutkami so se otroci lažje izrazili, predstavljale so dodatno motivacijsko sredstvo in tudi najbolj plašni so se z veseljem vključevali v dramatizacijo. Tisti najmlajši, ki še ne govorijo oz. nimajo še razvite dobre verbalne komunikacije, pa so se preko lutke neverbalno izražali. Večkrat smo se tudi likovno izražali in spoznavali nove materiale in tehnike ustvarjanja.

Še naprej se bomo trudili tkati dobre medsebojne odnose ter početi veliko zanimivih dejavnosti.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nina in Alenka