Počitnice so minile in v igralnico skupine Miška so prišli novi otroci. Nekateri samo po hodniku iz Polžkov, drugi pa sploh prvič v vrtec. »Stari« otroci so do novincev prijazni, skupaj se igrajo kot se za prijatelje tudi spodobi. Miške so pravi športniki, saj so že drugi dan šle na sprehod čez Kuk. Na poti so vsak dan, pod kostanjem zapojejo pesmico o kostanjčku zaspančku in si nabirajo plodove. Utrujene se vračajo v vrtec, pojedo kosilo, v veliki košari pa jih čakajo plišasti prijatelji. Nekateri pliškoti so prišli od doma, drugi pa že nekaj časa domujejo v miškah. Vsaka miška si vzame izbranega in že so skupaj v deželi »mižule«. Nekega dne so miške oblekle zaščitne haljice in barvale s čopiči, nato pa sestavile miško in jo nalepile na papir. Na ogled so postavljene v garderobi. Udeležile so se tudi skupinskega teka atletske zveze Slovenije pod naslovom Začni mlad, tekmuj pošteno. Prislužile so si prave medalje. Prvič pa so tudi obiskale potujočo knjižnico, ki se vsak mesec ustavi na parkirišču pod vrtcem prav zato, da jo lahko obiščejo vsi vrtečki. V miškah je fajn, ob morebitnih težavah pa je objem zdravilo za vse.

Pripravili, Danijela in Katarina