Pasavček je moj prijatelj,
z njim je v avtu vedno varno,
vozit se je res zabavno,
če vsi vemo kaj je red:
Red je vedno pas pripet!

Očku rečem al pa mami,
da me s pasom varno spravi.
Vsi naj vemo kaj je red:
red je vedno pas pripet!

Vse to, in še več, smo se otroci s skupine Krtkov naučili v preteklem tednu. Ogledali smo si predstavo (Ne)zgode v prometu, sledil pa je obisk policistk, ki so nas podučile kako naj se obnašamo v prometu.
Postavili smo se v vlogo voznikov in svoje avtomobilčke vozili po cesti ter dosledno upoštevali prometne znake, se igrali Pasavčkovo igro in Pasavčka tudi narisali ter pobarvali, razvrščali vozila po tem ali vozijo po cesti ali ne in jih izdelovali iz plastelina.
Ugotovili smo, da se znamo čisto vsi varno pripeti v avtomobilu, potem pa smo se, kot pravi policisti, odpravili v promet in si ogledovali kako vozniki upoštevajo prometna pravila.
Ker pa vemo, da je na modrih parkiriščih potrebno postaviti parkirno uro smo zavihali rokave in si jo izdelali kar sami.
Pasavčki, ki krasijo našo garderobo, pa nas opominjajo na varno pot v vrtec in nazaj.

Pripravili, Anita in Katja