Je lahko še kaj lepšega, kot da se v prijetni družbi podaš na bližnji hrib, se naužiješ jesenskega sonca in napolniš baterije s pozitivno energijo?
Tako dobro so se včeraj počutili podmelški otroci, njihovi starši, stari starši in njihove vzgojiteljice. Kolona planincev je štela 60 nasmejanih obrazov. V sklopu vseslovenskega projekta Simbioze giba so se izpred vrtca podali po vznožju Tlake do prekrasne gozdne jase na Osli. Me potjo je bilo veliko časa za sproščen klepet, opazovanje narave in nabiranje gob Dežnikaric. Otroci so ponosno stopali s planinskimi nahrbtniki na rami, najhitrejši pa so imeli možnost pokazat športno vztrajnost  pri teku v strmi breg. Na samem cilji je skupino pričakal lovec, ki je preveril znanje otrok o divjadi v naših gozdovih in nas iz lovske preže fotografiral za spomin na prijeten pohod. Gozdna jasa na Osli je znana tudi po močili v kateri živijo čisto prave zlate ribice, zato si je vsak pohodnik lahko zaželel tri skrite želje. Ena izmed želja je bila zagotovo tudi ta, da bi se tudi drugo leto povezale generacije različnih starosti in aktivno preživele jesensko popoldne.

za vrtec Podmelec, Špela Krivec