V tem tednu smo se Pikapolonice posvetile lokalni pridelani hrani, zato smo v ta namen v svojo igralnico sprejeli najrazličnejše goste. Najprej nas je obiskal sadjar. S seboj je prinesel jabolka in hruške, ki so zrasle v njegovem sadovnjaku, seveda brez dodatnega škropljenja. Tudi otroci so se vživeli v vlogo sadjarja, tako da so obirali jabolka iz vrvice. Naslednji dan smo medse sprejeli kmeta Poldeta in njegovo kravo Lisko. Izvedeli smo katere izdelke lahko naredimo iz mleka. Poizkusili pa smo tudi sir, skuto in jogurt. Najbolj pa smo uživali ob molži kravice Liske. V četrtek je prišel v vrtec čebelar Branko. Na zanimiv in otrokom razumljiv način je predstavil življenje čebel. Ogledali smo si lahko panj, satje, na glavo pa smo si lahko nadeli zaščitni klobuk. Seveda je s seboj prinesel tudi med, katerega smo s slastjo poizkusili. Petek je bil rezerviran za tradicionalni slovenski zajtrk. V igralnico nam ga je pripeljala kar čebelica Maja. Ta dan pa smo dobili še en obisk, to je bila čebelica Medka. Ob knjigi nam je predstavila svojo družino, kje živijo čebele, kakšne naloge opravljajo. Skupaj smo tudi zapeli pesem Čebelica in se naučili deklamacijo o njih. Čez cel teden pa smo tudi pridno ustvarjali. Naše likovne izdelke si lahko ogledate v garderobi.

Za skupino Pikapolonice, Nika in Polona