V letošnjem šolskem letu, nas je medicinska sestra Ana že večkrat obiskala, ter nas poučila kako skrbeti za svoje zdravje. Ob pravljicah nam je pripovedovala, zakaj je pomembno, da se zdravo prehranjujemo, si redno umivamo zobe in tako skrbimo za svoje zdravje. Zdravo prehrano smo spoznavali tudi preko igrice razvrščanja zdravo/manj zdravo. Ob slikah smo spoznali mlečne in stalne zobe, ter kaj se z njimi dogaja ko odraščamo.  Ob tem nam prikazala tudi slike zdravih in “piškavih” zob. Razložila nam je, kako v naše zobe delajo lunice “lumpi škrati”. Vsakič, ko je prišla k nam, smo si ob njeni demonstraciji in pomoči pravilno umili zobe. Mi smo ji pridno sledili, ter upoštevali njena priporočila, saj sedaj vemo, kako pomembna je skrb za čiste zobe.

Medicinski sestri Ani se zahvaljujemo za vse obiske, dobro voljo in vso spodbudo pri skrbi za naše zdravje. Mi že komaj čakamo kdaj nas zopet obišče.

  

   

Za vrtec Dolenja Trebuša zapisala: Sara