Vsi potrebujemo igro in gibanje, še posebej pa otroci. In kaj je lepšega, kot vse to početi v naravi? Zadnja dva tedna smo veliko časa preživeli na prostem. Otroci so z veseljem odšli na potepanje po bližnji okolici vrtca. Opazovali smo travniške cvetlice in drobne živali, ki se skrivajo med njimi. Nabrali smo cvetoči bezeg in pripravili sirup. Prijetne občutke smo iskali med igro v gozdu. Ugotovili smo, da se otroci preko igre, raziskovanja in čutenja največ naučijo in zapomnijo. Izvajali smo gibalne igre, likovno ustvarjali, gradili hišice za gozdne pravljične junake in kar je najpomembnejše, se pri tem zelo zabavali.

S sprehodi po gozdu smo pridobivali znanje in spretnosti, ki jih bomo zagotovo obdržali vse življenje.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nina in Alenka