V tem tednu so Žabice zaplavale v morske vode. Spoznale so se z Mavrično ribico in malim Ribekom, ki sta otroke popeljala v pravljične globine morja. Otroci so slišali veliko zanimivih zgodb, ki so jih pripovedovali valovi, dobili so ideje za ustvarjanje ob pisanih ribicah in zapeli ter zaplesali ob ritmih, ki so kar vabili na morsko obalo. Nekateri otroci so prinesli pokazat tudi školjke iz domačih zakladov, vsak pa si je izdelal tudi obesek ribice za pravi morski okras.
“Deževne dni smo si tako popestrili, da smo se na morje preselili.”
Mia in njena družina pa so vse otroke razveselili z didaktičnimi lesenimi čeveljčki za vajo zavezovanja vezalk. Čeveljčke so pobarvali, vadili pretikanje vezalke, najspretnejšim je uspelo zavezati tudi pravo pentljo. Hvala Mii, mami Nataliji in tatu Leonu za pomoč na poti k samostojnosti.
za Žabice, Špela Krivec