»Jaaaa« so navdušeno odgovorile Pikapolonice in se s čarovnico Baburo ter njenimi prijatelji podali v nov teden poln čarovniških dogodivščin in vragolij. Zgodbico Bi se gnetli na tej metli? smo res dobro spoznali, saj smo jo prebrali, si ogledali risani film, najbolj pa smo uživali, ko nam je čarovnica posodila svoja oblačila in metlo, da smo zgodbico kar sami zaigrali. Čarovnica nas je presenetila tudi z nekaj svojimi čarovniškimi triki. Napihali smo si celo posodo mehurčkaste pene, s katero smo se poigrali, iz ledenih kock smo čudežno rešili ujete plastične igračke, čarali smo risbice, najbolj pa smo se navdušili nad vulkanom iz katerega je bruhala čarobna pena. Ko smo z Baburino metlo v petek pristali, smo ji hvaležno pomahali v slovo. Čarovnica pa nam je obljubila, da nas bo še obiskala, da se bomo z njo še kdaj gnetli na njeni metli.

Za Pikapolonice, Polona in Nika