Kaj te dni se pri nas godi, vam povemo zdaj mi…

Ni ga lepšega, ko imaš rojstni dan, da imaš ob sebi prijatelje, ki jih imaš rad, da ti stisnejo roko, te objamejo in delijo s tabo nekaj najlepših želja. To je res najlepši dan v našem življenju…
Ampak, ker so že pred vrati poletne počitnice, in bodo šele v tem času nekateri Zajčki dopolnili pet let, ter praznovali rojstni dan, smo se skupaj odločili in to storili že sedaj. V tem tednu je zato iz naše igralnice odmevalo le petje in glasba, ob kateri smo se vsi z veseljem zavrteli. Vsem našim slavljencem smo polepšali ta dan, ga razveselili s risbicami, ter mu izrekli res najlepše želje, kar jih naši majhni srčki premorejo pri teh letih. Na obrazih naših slavljencev je sijal le izraz sreče, veselja in verjamemo, da se je vsak izmed njih, ta dan počutil res nekaj posebnega. Vsak je lahko izbral pravljico, ki si jo je želel slišati, nekateri so jo prinesli od doma, nekateri pa so jo izbrali v naši vrtčevski knjižnici. Vsekakor pa smo ji vsi radi prisluhnili. Ob vsem praznovanju pa smo se veliko igrali, se naučili novih iger in osvajali že poznane. Uživali smo pri igri: Plesoči stoli, zelo smo se nasmejali ob igri: Osliček kdo te jaha, telovadili smo ob igri: Noč, dan; ter plesali in peli ob rajalni igri: Rdeče češnje rada jem. Da bo ta dan slavljencu ostal še dolgo v spominu, smo mu podarili mapo s risbicami, ki jo je krasila skupinska fotografija.
Ampak, da vam izdamo še eno skrivnost. Praznovanja in rojstno dnevnih zabav za nas še ni konec, saj se le te nadaljujejo še v novem tednu…

… NAJ NIKOLI NE KONČA SE ROJSTNI DAN…
(delček iz pesmi R. Kranjčan: LUMPIJEV ROJSTNDAN)

 

 Za vrtec Most, Petra.