Uuuu-uuuu, kdo lovi me naj pove,

če kdo pravi, da me ujame,

rečem mu, da figo ve…

 

Tako je vlak v vrtcu Most na Soči vsak dan klical otroke, ki so mu z navdušenjem mahali skozi okna. Prišel pa je dan, ko so se odločili, da ga gredo pogledati od blizu, da vidijo, le kam se mu tako mudi? Otroci skupine Miške in Polžki so tako že navsezgodaj vzeli pot pod noge in se podali skozi tunel, čez glavno cesto, po strmem bregu navzdol in nato čez kamne po strmi poti navzgor…pa so jo našli, progo, ki se vije kot dolga kača in nato izgine v tunelu.

Čakali so, in čakali, klicali vlak, mu piskali in peli, dokler…jim ni zapel tudi on. Tik-tak, je pohitel mimo njih, začuhal in popiskal v pozdrav, ter izginil v tunelu. Otroci so bili nad doživetjem navdušeni, in še dolgo oponašali njegov zvok in ga klicali.

Pot jih je popeljala še naprej, v senci velikih dreves ob mirni reki Idrijci, kjer so uživali v objemu čudovite narave, ki obkroža naš dom.

 

Za vrtec, vzgojiteljice