Vremenska napoved je obetala mrzlo zimsko vreme. Otroci z skupin Zajčkov in Krtkov smo pogumno zakorakali v nov teden in bili pripravljeni na raznolike vremenske razmere. O vremenu smo se pogovarjali, prisluhnili smo vremenskim pravljicam, vreme smo naslikali, ugotavljali smo, kaj vse lahko počnemo ob različnih vremenskih situacijah, vreme smo opazovali, ogledali smo si vremensko napoved, v igralnici smo ustvarili dež in mavrico, privoščili smo si vremensko masažo ter se naučili pesmici o vremenu.
Ugotovili pa smo, da se vreme skozi čas spreminja. Pogovarjali smo se namreč tudi o podnebnih spremembah in spoznali kako zelo lahko prav vsi mi vplivamo na našo lepšo prihodnost:
– posadimo drevesa,
– hodimo raje peš ali se vozimo s kolesom, kot da bi se peljali z avtom,
– smeti ločujemo,
– ugašamo luči,
– zapiramo vodo,
– iz neuporabnih stvari izdelamo kaj uporabnega,…
Mi se že trudimo in dosledno upoštevamo vse to, saj se zavedamo, da je prihodnost res v naših rokah.

Pripravile, Katja, Mateja in Maja