Torek je bil za predšolske otroke iz skupine Kužki poseben dan. Čebelici Bine in Lili, ki stanujeta v 1. razredu, sta jim pripravili poseben izziv in presenečenje.

Podati smo se morali na hrib za vasjo in se po vrsti spopasti z ugankami o travniških rastlinah in živalih, kot so kazale številke. Uganka iz zadnje, trinajste rože, je morala počakati, da so se nam pridružili še Mucki. Skupaj z ostalimi Kužki so bili gledalci in navijači, ko so se predšolski otroci predstavili, opravljali naloge s športnimi rekviziti, zavezovali vezalke in peli pesmico. Lili in Bine sta ocenila, da so v nastopu pokazali, da si zaslužijo cicimaturantske kape. Potem so gledalce presenetili z deklamacijo, ki pripoveduje o prehodu iz vrtca v šolo.

Prejeli so spominske obeske obeh čebelic, nato smo se podali še k zadnji uganki, ki je šla takole:

Ni rastlina ni žival,

je pa sladek kot le kaj.

V gozdu se je dobro skril,

da dopoldan bi vam pohladil.

Sedaj pa že veste, česa smo se to dopoldne najbolj razveselili in se zadovoljni vrnili v vrtec.

Za Kužke, Stanislava Črv