V skupini Miška smo se letos vključili v program Mali sonček. Namen programa je obogatiti področje gibanja s sodobnimi gibalnimi in športnimi vsebinami. Saj prav gibanje daje otroku občutek ugodja, varnosti, veselja in dobrega počutja.

Pri miškah smo začeli z majhnimi koraki. Najprej smo naredili kratek sprehod, potem pa vsakokrat malo daljšega. Ko smo ugotovili, da vse to zmoremo, smo se preizkusili v zahtevnejših terenih. S ceste smo zavili na kolovoz in se kar dobro znašli na kamnitih tleh. Nadaljevali smo kar brez vrvice in se po stezi povzpeli na vrh hriba. Bilo je težko, ampak smo zmogli in bili ponosni na naš podvig. Na travniku smo se preizkusili še v teku in poskokih ter se po drugi strani vrnili do vrtca.

Izlet za mali sonček je le eden od mnogih športnih dejavnosti, ki smo jih in jih še bomo naredili. Ob vseh pa otroci odkrivajo svoje telo in kaj telo zmore, hkrati pa doživljajo veselje in zaupanje vase ob uspešno opravljenih izzivih.

Pripravili, Katarina in Danijela