Poletje je spisalo svoje spomine,
ter od nas se počasi poslovilo…
Sedaj vse te vrstice jesen bo prebrala
in svoje, še lepše tej zgodbi dodala.

Današnji dan sprva turoben in zaspan je sonce prebudilo, ter na plan vse nas privabilo. Otroci, iz skupinic Želvice in Medvedki, smo se skupaj na pot po Trebuši podali, da bi tetko Jesen poiskali. Že ko smo iz dvorišča našega zavili, smo prvo sporočilo dobili, ki nas je vodilo do našega cilja, srečanja z njo. Po poti smo uganke reševali, pesmico zapeli in naravo opazovali v vsej svoji pisani obleki. Pri tetki Jeseni smo se imeli lepo, prisluhnili smo pravljici, skupaj zapeli, ter  v  njeni košarici vse dobrote jesenske prešteli. Po igri na travniku in brezskrbnemu tekanju, pa so naši želodčki se oglasi in zato smo se nazaj proti vrtcu namenili.

Tako smo danes mi, malčki iz vrtca Dolenja Trebuša, obeležili prvi jesenski dan.

Za vrtec pripravila, Petra.