Otroci iz skupine Mucki radi odidemo na sprehod v okolico vrtca, kjer raziskujemo naravo. Skozi igro v gozdu smo opazili, da se je skozi naše kraje prav po tiho že sprehodila teta Jesen. Pustila nam je pismo, v katerem nam je zaupala, da ima letos veliko dela z »barvanjem« narave in nas prosila, naj ji pomagamo in jesensko okrasimo igralnico. V pleteni košari smo našli kup listja, nekaj plodov in material za ustvarjanje. S spretnimi prstki smo izdelali jesensko dekoracijo in polepšali pogled skozi okna. Otroci so ugotovili, da je teta Jesen zelo skrivnostna in da mora imeti neko čudežno moč, saj je letos buča velikanka zrasla kar na drevesu. Čudno kajne? To oranžno čudo, ki smo ga že od daleč zagledali, smo si želeli čimprej ogledati, zato smo tekli do nje, kakor hitro so nas noge nesle. Tekli in tekli, ne da bi se prav dobro zavedali, da smo hkrati odtekli Množični tek za otroke, ki ga vsako leto prireja Atletska zveza Slovenije. 🙂

Pa lep jesenski pozdrav.

Za vrtec Šentviška Gora, Nataša in Alenka