Uspelo nam je! Obiskali smo vseh 22. sovic in si pridno zabeležili, kar so nam sporočale. Ustvarili smo čisto svoje knjižice, s katerimi bomo lahko čez Most peljali tudi vas. Pokazali vam bomo zgodovino našega kraja in zanimivosti, ki naš kraj bogatijo.
Sovice so na različnih lokacijah, zato nam je obisk vseh vzel veliko časa, a zmogli smo.
V bližnji prihodnosti, nas čaka le še obisk muzeja, da si malce od bližje ogledamo kaj se v njem skriva. Kaj to je muzej in kaj vse se razstavlja v muzeju, pa nam je pomagla odkriti knjižničarka Martina. Prebrala nam je zanimivo pravljico Polenček odpre muzej. Z veseljem smo ji prisluhnili in si ogledali prostore v knjižnici.
Ker so nas vodile sovice cel teden, smo le te “modre” živali tudi naslikali in izdelali ter jih postavili na ogled v našo graderobo. Za piko na i, pa smo se naučili pesmico o našem kraju, ki ga zelo lepo opisuje.
Za nami je res bogat teden. Poleg iskanja sovic, smo se izkazali kot odlični planinci in kot zelo aktivni naravoslovci pri krožku.
Pri Krtkih je vedno zabavno, poučno in igrivo.

Pripravili, Katja in Mateja