»Red je vedno pas pripet« je bilo geslo v tem tednu, ko smo v Pikapolonicah spoznavali promet in prometno varnost. Pri tem nam je pomagal Pasavček, ki je bil osrednji lik in nas je vodil skozi cel teden. O prometu in prometni varnosti, smo se veliko pogovarjali in spoznali, da moramo za svojo varnost poskrbeti tudi sami. Otroci so skozi demonstracijo pravilnega pripenjanja spoznali kako pomembno je, da smo v avtu pripeti z varnostnim pasom, poleg tega pa smo spoznali kako poskrbimo za svojo varnost še kot pešci in kolesarji. V igralnici smo se igrali z avtom, ki smo ga izdelali iz kartonaste škatle in vadili pripetost, sestavljali sestavljanko Pasavčka, razvrščali prometna sredstva in likovno ustvarjali. Za nami je teden varnosti v prometu in lahko vam povemo, da prav vsi vemo kaj je red: »Red je vedno pas pripet«.

Za Pikapolonice, Polona in Blaž