Kaj je lepšega, kot se pogovarjati o temi, ki buri otroško domišljijo. Domišljijo Žabic iz Podmelca so za dva tedna čisto prevzeli dinozavri, igralnica pa se je spremenila v svet dinozavrov. Ampak čisto zares. Kar sami smo si z mečkanjem časopisnega papirja, kaširanjem in barvanjem izdelali maketo sveta, v katerem so kraljevali dinozavri. Ta je otrokom vsakodnevno služil za igro. Nešteta vprašanja o dinozavrih smo poskušali razvozlati s pomočjo listanja in prebiranja knjig ter ogledom različnih videoposnetkov. Izvedeli smo veliko zanimivih dejstev o dinozavrih, najbolj pa nas je fascinirala njihova velikost. Da bi si jih lažje predstavljali v vsej njihovi veličini, smo izdelali stopinje dinozavrov v naravni velikosti in na dvorišču izmerili njihovo dolžino. Občudujoče smo ugotovili, da bi najdaljši dinozaver segal skoraj čez celo dvorišče. Dinozavre smo primerjali med seboj in s človekom ter se spraševali, kako bi bilo živeti v času dinozavrov, bi sploh lahko šli na sprehod, kaj če bi nas opazil tiranozaver… Spoznali smo različne teorije izginotja dinozavrov in izvedeli, da nam fosili odkrivajo skrivnosti njihovega izgleda in življenja. Še sami smo postali paleontologi, s pričakovanjem iskali kosti tiranozavra, jih izkopali, skrbno očistili in sestavili celotno okostje. Bili smo tudi ustvarjalni in izdelali čisto svoje fosile, dinozavre in njihova okostja. Ker so dinozavri otroke tako prevzeli, so se na dvorišču podili le še tiranozavri, brahiozavri, stegozavri in triceratopsi, otroške glasove pa je preglasilo njihovo glasno rjovenje.

Za Žabice, Silvana