Kužki in Mucki smo v preteklih dneh pripravili proslavo ob kulturnem prazniku, ki smo ga obeležili 8. februarja.
Ob tej priložnosti so Kužki pripravili prostor za prireditev in Mucke nanjo povabili z vabili, ki so jih izdelali sami.
Proslava se je začela s pogovorom o Francetu Prešernu, nato pa smo prisluhnili slovenski himni. Ob poslušanju le-te nismo pozabili na primerno vedenje, himno smo zato poslušali stoje in ob koncu nismo ploskali.
V nadaljevanju proslave so na oder, pogumno zakorakali otroci iz skupine Mucki ter zaplesali na pesmici Žiga žaga in Jaz pa pojdem na Gorenjsko.
Nato so se na odru izkazali tudi otroci iz skupine Kužki. Ogledali smo si ples na pesmico Ob bistrem potočku, prisluhnili dvema recitacijama in si ogledali lutkovno predstavo Trije prašički.

Proslava je Muckom in Kužkom odlično uspela in prav vsaka točka, ki je bila prikazana, si je prislužila glasen aplavz. Kako tudi ne, ko pa smo se prav vsi pogumno podali na oder, pred naše prijatelje ter pokazali, kaj že zmoremo in znamo.

Za Mucke in Kužke, Slavka, Alenka in Nataša