Ko so bile na televiziji aktualne ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE 2022 v Pekingu, smo se o njih pogovarjali tudi v vrtcu. Otroci so skupaj s starši spremljali naše športnike in v vrtcu ponosno pripovedovali o njihovih izjemnih dosežkih. Tudi sami smo priredili mini zimske olimpijske igre. Preizkusili smo se v smučarskih skokih, ki so bili med otroki najbolj priljubljeni ter smučali po slalomski progi. Seznanili smo se s hokejem ter umetnostnim drsanjem. Likovno smo ustvarjali pingvina, ki se drsa po ledu. Barvali smo olimpijske kroge in z njimi izvedli zabavno gibalno igro. Srečali smo se z nam do sedaj še nepoznano olimpijsko disciplino – skeleton. Tako smo vzeli deske s koleščki in se spustili v domišljijski svet spuščanja po ledeni stezi. Očarani smo bili nad akrobatskim smučanjem, saj športniki letijo visoko po zraku in se hkrati vrtijo kot vrtavke. Res se radi gibamo, zato večkrat postavimo poligon z ovirami, na katerem urimo gibalne spretnosti. Postajamo pravi mali športniki in kdo ve, mogoče bo kdo izmed nas nekoč tudi res udeleženec olimpijskih iger.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka in Nataša