Danes smo, kljub drugemu dnevu, praznovali prvi dan pomaldi. Otroci iz skupine Želvic in Medvedkov smo najprej prisluhnili pravljici Metulj in Lučka. Lučka je na sprehodu opazila lepega metulje, a ker je hitro odletel ga je želela še enkrat videti in zaplesati z njim. Iskala ga je in po celem travniku spraševala prebivalce, če so ga opazili. Šla je mimo črva, pa pikapolonice, pajka, gosenic, kačjega patirja, mravlje, polža in šoštarčka. Po dolgem sprehodu po travniku ga je končno našla. Skupaj sta zaplesala in zapela pesmico Metuljček Cekinček. Po končani pravljici si je vsak otrok pobarval svojega metuljčka, da si ga je lahko nadel na roko.

Ker je bil tako lep pomladanski dan, smo se odpravili tudi na dolg sprehod. Po poti nam je deklica pomlad pustila sporočilca z ugankami, ki so jih otroci brez težav reševali. Opzovali smo kako se narava prebuja, kako drevesa poganjalo prve poganjke in kako je pomlad nasejala rožice po travniku.

Tako smo se zabavali cel dopoldan na pomladnem soncu.

Pripravile; Petra, Sara in Nina