Družina je tam,
kjer se življenje začne
in se ljubezen nikoli ne konča.

V mesecu marcu smo se otroci, iz skupine Želvic, posvetili svojim najdražjim, svojim družinicam. Obeležili smo praznik žensk, ob tem nikakor nismo pozabili na naše mučenike, zato smo z voščilnico razveselili kar oba, mamico in očeta.  Z obiskom in dišečo cvetlico pa smo polepšali dan starejšim krajankam, ter jih tako opomnili, da še vedno mislimo nanje. Delček svojega družinskega okolja smo vnesli tudi v igralnico, saj smo narisali družinsko hišo, v kateri rastemo, odraščamo, ter smo deležni ljubezni, objemov in poljubčkov. Da pa hiša ni bila osamljena, smo ji dodali družinske člane, ki smo jih izrezali kar iz revij. Ob fotografiji svojih družin, je marsikatero otroško srčece poskočilo, ter nam hitelo razlagati kdo vse je del njihove družine in kaj vse skupaj počnejo. Preštevali smo svoje družinske člane in skupaj ugotavljali, kje hiša že poka po šivih, in kje je še prostora za kakšno sestrico ali bratca. Skupaj pa smo ugotovili, da vsak član v družini ima svoje naloge, svoja opravila, ki pripomorejo k temu, da se skupaj imamo še lepše.
Če nas vprašate, smo mi mali šefi, ki imamo popolni nadzor nad dogajanjem v naši hiši. Zaradi tega, pa nas imajo vsi, ki z nami živijo, še posebej RADI.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Petra in Nina.