V skupini Polžki in Miške, nas je danes s svojim obiskom razveselila medicinska sestra Lucija iz Zdravstvenega doma Tolmin. Ob zabavni igrici so otroci spoznavali posamezne dele telesa, jih pokazali in razgibali.

Predstavila jim je tudi osnovne pripomočke, ki jih v medicinsko osebje potrebuje za zdravstveni pregled. Otroke so ti zelo zanimali in kar sami so se ponujali, da bi jih skupaj preizkušali. Otroci so pristopali zelo sproščeno, z zanimanjem opazovali in sodelovali. Najbolj so jih pritegnile kapice, ki jih po odvzemu krvi s prsta dobijo otroci na roko, najpogumnejši pa so obvezali tudi roko.

Ob zaključku je vsak otrok dobil na roko žig medvedka, mi pa smo se medicinski sestri zahvalili s presenečenjem v simbolu naše skupine.

Hvala medicinski sestri Luciji Herman za prijetno predstavitev in sodelovanje.

Za vrtec, Maja B., Maja K. in Danijela