Na lep sončen petkov popoldan smo se odpravili na planinski izlet. Medse smo povabili še tri prvošolce, saj nam v lanskem šolskem letu dogovorjenega izleta ni uspelo realizirati. Nadeli smo si različne odsevnike in se podali na pot proti Gorenji Trebuši, natančneje do Krtovšč. Ob poti smo ves čas opazovali žuborečo reko Trebuščico, ki ji domačini rečemo kar Trebušča. Vedno znova nas je očarala z lepimi bajerji in tolmuni, ki v poletnih mesecih očara marsikaterega turista, ki išče poletno osvežitev, mir in tu jo prav zagotovo najde. Poleg reke Trebuščice smo si ogledali tudi njene pritoke. Največji izmed njih je Gačnik, ki smo si ga tudi pobližje ogledali, ter si v njegovi mrzli vodi ohladili roke in obraz. Ob njegovi lepoti smo si privoščili malico in prvi počitek. Ob poti smo si nato ogledali še pritok Bele vode, Rakova grapa, grapo v Malnih… Prav posebno doživetje je bil ogled Žveplovega izvira. Do izvira nas je vodil kar naš nos, saj smo samo sledili smrdečemu vonju po gnilih jajcih. Žveplov izvir namreč močno zaudarja po gnilih jajcih. Izvir smo si ogledali le od daleč, saj se nahaja na drugi strani reke Trebuščice. Ob izviru so značilne bele lise, zato ga ni težko najti. Pri Zrčinu smo se ustavili pri koritu z izvirsko vodo in se osvežili z zdravilno vodo in si nabrali novih moči za nadaljevanje poti.  Sledil je drugi daljši postanek pri Krtovi domačiji. Na domačiji smo se ogledali spomeniško zaščiteno staro hišo z majhnimi okenci in slamnato streho. Sledil je še zadnji del poti, kjer smo se od Krtove domačije podali do ribogojnice LIBO.  Ed, dva, Delo v ribogojnici in samo delo v njej so nam prijazno predstavili Nuška, Uroš, Suzana in Matija. Skozi ogled ribogojnice smo spoznali razvoj ribe od starosti nekaj tednov do nekaj let. Preizkusili smo se tudi v hranjenju rib.

Prijaznim lastnikom ribogojnice se zahvaljujemo, da si vzeli čas in nam popestrili dan.

Za vrtec Trebuša; Sara in Kristina