Krtki obožujemo živali. Tiste na kmetiji smo že spoznali, sedaj pa še tiste, ki jih imamo doma. Tiste, ki plavajo v vodi in tiste, ki nas pozdravijo ob prihodu domov. Vsaka žival prinese v hišo, poleg ljubezni in veselja, tudi obveznosti.
Otroci so z veseljem narisali živali, ki si jih želijo doma, drugi pa so narisali kaj že imajo, naučili pa smo se tudi pesmico o kužku in mucku.
Spoznali smo tudi dva čudovita kužka, Kubo in Bazuka, ki sta hišna ljubljenčka, a hodita v »posebno službo«. Oba sta namreč reševalna psa in sta izučena, da iščeta pogrešane osebe. Njuni vodnici, Tanja in Tamara, sta nam pokazali kako poteka reševanje, kaj se skriva v njunem nahrbtniku in katere trike kužka poznata.

Še enkrat najlepša hvala enoti reševalnih psov Tolmin za krasno popestritev našega spoznavanja živali.

Pripravili, Katja in Mateja