Danes je bil prav poseben dan. V vrtcu so se nam pridružile naše mamice, tatiji, babice, dedki …

V sklopu akcije Simbioza Giba, smo v vrtec povabili naše starše in stare starše, da se nam pridružijo na sprehodu in se z nami razgibajo in poveselijo.

Simbioza Giba je največja vseslovenska akcija, ki združuje idejo medgeneracijskega sodelovanja, prostovoljstva in gibanja. S projektom spodbujamo zdrav življenjski slog vseh generacij, v vseh življenjskih obdobjih.

Zbralo se nas je kar 38 in skupaj smo se odpravili na skoraj tri kilometre dolgo krožno pot v okolici vrtca. Zbrali smo se pred vrtcem, kjer smo naše najbližje pozdravili s pesmijo. Otroci s skupine Žabica smo se predstavili z našo himno, Račke pa smo zapele pesmico »Moja mati kuha kafe«. Z roko v roki smo pot nadaljevali po cesti skozi Podmelec do Klavž, kjer smo nekoliko spočili naše noge, potem pa naprej zakorakali po gozdni poti proti vrtcu. Kljub temu, da je bila pot kar dolga, vmes pa polna preprek, smo jo vsi brez težav premagali. Prijetno utrujeni smo se pred vrtcem še okrepčali, potem pa se objeli in pomahali v slovo.

Imeli smo se zares lepo, hkrati pa stkali veliko novih vezi.

Hvala vsem, ki ste nam polepšali dan! Radi vas imamo!

Vaš vnuki in vzgojiteljice.

Za vrtec Podmelec, vzgojiteljice