Končno je prišel dan, ko smo se v vrtec vrnili v zgodnjih večernih urah. Polni pričakovanj smo se poslovili od staršev in se podali na skupno pustolovščino. Ta se je začela takoj ob izhodu iz vrtca, kjer nas je pričakalo nenavadno pismo, katerega pošiljatelj se nam ni izdal. Odločili smo se, da zadevo raziščemo. Na poti smo pozorno opazovali in našli več namigov. Pridno smo izpolnjevali naloge in se ob tem neizmerno zabavali. In, če vam je prišla na uho glasba in otroški smeh, smo to bili zagotovo mi, saj smo si ob jezeru pripravili pravi plesni spektakel. Potem pa nas je pot pripeljala do pizzerije Jezero, kjer sta nas Tarina mama in tata pogostila s slastnim sladoledom, za katerega se jima še enkrat iz srca zahvaljujemo. Polni energije smo prispeli do vrtca, kjer smo končno razkrili skrivnega pošiljatelja. To je bil Luka, junak iz istoimenske risanke. Ta nas je popeljala v pravljični svet, iz katerega pa smo se le še zazibali v sladke sanje.

Lahko noč želimo tudi vam,
Zajčki, Krtki in vzgojiteljice