Skoči na glavno vsebino

Krtki smo v nov teden zapluli s pravljico o Bobku in barčici.
Zgodba o fantu in živalih, ki jih je prijateljstvo povezalo, nas je zelo pritegnila. Hitro smo si jo zapomnili s pomočjo kamišibaja in obnavljanjem na različne načine. Našo obnovo pravljice, si lahko ogledate in preberete na panoju v garderobi. Prav tako smo izdelali tudi Bobka, ki nam je v pomoč, da zgodbo lahko pripovedujemo doma.
Kljub muhastemu vremenu, pa smo krenili tudi na sprehode, kjer smo se preizkusili v izdelavi barčic. Dobra dežna oprema je za nas Krtke zelo pomembna in nam pričara nasmeške na obraz kljub dežnim kapljam in glasnemu grmenju.
Ob koncu tedna pa smo naključno izžrebali prijatelja. Naša naloga je bila, da ga bolje spoznamo in ga prestavimo skupini.
Skratka, prijateljstvo ima velik pomen za vsakega otroka in otroštva brez prijateljev si ni mogoče zamisliti.

Prijateljstvo, Katja in Mateja

Dostopnost