Skoči na glavno vsebino

Malčki in vzgojiteljice, smo se tudi letos udeležili vseslovenskega teka otrok, ki ga že nekaj let organizira Atletska zveza Slovenije. Dolenja Trebuša se je zbudila v sončno jutro, ki ga je popestrila glasba iz zvočnika. Le ta je odmevala daleč naokrog in prebudila še tiste največje zaspance, ter vabila k jutranjem razgibavanju. Zato smo se tekači, iz vrtca in šole, zbrali na dvorišču in se pripravili, da premagamo nekaj  metrov dolgo progo, ki se je vila skozi  Dolenje Trebuška polja in travnike. Vsa lepota narave se je zlila  z nami, ter nas spodbujala, da smo se brez težav podali cilju naproti. Tekli smo ob bučnem vzklikanju navijačev, ki so bili naša največja podpora, ter uspešno premagali progo. Ob vsem tem pa smo še dodatno spoznali, kako pomembno je gibanje, tako tek, kot tudi druge oblike gibanja, za naš srček – naše zdravje.
Na koncu nismo šteli prvega, drugega ali katerega koli mesta, saj smo bili vsi zmagovalci in najboljši, daleč naokrog. Vsi sodelujoči smo prejeli prav posebne broške, ki nas bodo še nekaj časa opominjale na to, da lahko za svoje zdravje največ naredimo sami, tako da se veliko gibamo, predvsem na svežem zraku.
Dan smo zaključili še z dooolgim sprehodom, ter tako zares postali zmagovalci dneva.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Petra.

Dostopnost