Skoči na glavno vsebino

V mesecu septembru je v prometu spet bolj živahno, saj je na poteh veliko otrok. Pot od doma do vrtca je za nekatere daljša, za druge pa krajša. A najbolj pomembno je, da je varna in da se otroci v prometu znajo pravilno obnašati. In prav zato smo v tednu mobilnosti Krtki spoznavali promet. Preko različnih dejavnosti smo izvedeli veliko novega, spoznali Pasavčka, ki nas opominja, da je red vedno pas pripet in se v promet tudi aktivno vključevali. Seveda smo pri tem upoštevali vsa prometna pravila, kar lahko potrdi tudi policistka Petra, ki nas je v torek razveselila s svojim obiskom. Skupaj smo se odpravili tudi na sprehod, ter dokazali, da znamo pravilno in varno prečkati cesto.
In kaj vse je v prometu pomembno?
Tako so povedali naši Krtki in lahko jim priznamo, da imajo še kako prav:

  • treba je upoštevati prometne znake,
  • v avtu moramo biti pripinkani,
  • čez cesto moramo iti varno,
  • ko je znak stop, se moraš ustaviti,
  • z avtom ne smeš skozi rdečo luč,
  • ko je zelena luč na semaforju, lahko greš,
  • na kolesu moraš imeti čelado,
  • s kolesom ne smeš po pločniku.

Pripravili, Katja in Mateja

Dostopnost