Skoči na glavno vsebino

Z rahlim vetrom je danes v vrtec priplesala in nas pozdravila tetka Jesen. Vljudno smo ji odzdravili in se predstavili. Povedala nam je, da ima v tem času veliko dela. Potrudila se je in na drevesne krošnje že razlila nekaj svoje jesenske barve. Na trte je obesila sladko grozdje, na sadno drevje pa plodove. Tudi na polju je dozorelo nekaj jesenskih pridelkov, ki jih je prinesla s seboj. Presenetila nas je s starim receptom za jabolčni kompot. Prešteli smo jabolka, slive in poiskali še nekaj nujno potrebnih sestavin s seznama. Temeljito smo si umili roke ter se lotili priprave. Razrezali smo jabolka in razkoščičili slive, dodali cimet in vodo ter vse sladkali z medom. Med kuhanjem kompota smo si ogledali predstavo o enem samcatem jabolku, ki je ostalo na jablani. Živali so se sprva kregale zanj, kasneje pa spoznale, da je najbolj smiselno, če si jabolko razdelijo. Tudi mi smo si razdelili sadni kompot in ga z veseljem pojedli. Tetki Jesen smo zaželeli lepe jesenske dneve, da bo lahko naravo dokončno obarvala z vsemi jesenskimi barvami in se poslovili v upanju, da se ob letu zopet vidimo.

Za vrtec Šentviška Gora, Silvana, Nataša in Alenka

Dostopnost