Skoči na glavno vsebino


V septembru smo v skupini Pikapolonic spoznavali promet in se navajali kako kot udeleženci v prometu poskrbimo za svojo varnost. Na sprehodih smo dali velik poudarek varni hoji pri kraju ceste ter spoznali različne pripomočke in ukrepe, da smo v prometu bolj vidni in varni. Nato smo spoznali kaj je to promet, katere vrste poznamo in ob tem razvrščali različna prevozna sredstva, ki so se znašla v veliki zmešnjavi ter jih umestili v okolje kamor sodijo. Naučili smo se novo pesmico Kolesa na avtu, ob kateri smo z veseljem zarajali in iz odpadnega materiala izdelali vozila. Veliko časa pa smo namenili tudi igri, v kateri so otroci zelo uživali. Otroci so skozi demonstracijo pravilnega pripenjanja spoznali kako pomembno je, da smo v avtu vedno pripeti z varnostnim pasom. Pri tem nam je pomagal Pasavček, ki pravi: »Red je vedno pas pripet!« Naše glavice so si marsikaj zapomnile, vse to znanje pa se bomo celo leto trudili uporabljati tudi v praksi.

za Pikapolonice, Polona in Nataša

Dostopnost