Skoči na glavno vsebino

V septembru obeležujemo Teden mobilnosti, zato smo tudi v skupini Mucki temi promet posvetili več pozornosti.

Temo smo začeli s pravljico Zeleno, modro, rdeče, ki jo je prebrala upokojena vzgojiteljica Slavka, otroci pa so jo likovno upodobili. Poslušali smo tudi pravljico o malem rdečem avtomobilčku, listali knjige o vozilih in jih poimenovali. Otroci so se seznanjali z različnimi prevoznimi sredstvi, ki so jih videli na sprehodih, vozila pa smo poiskali tudi na internetu in si ogledali posnetke. Da pa bi naše znanje o prometu še utrdili smo se igrali igre razvrščanja prometa. Veliko smo se igrali in se vživljali v različne vloge. Prav vsak dan so bile na razpolago za igro vstavljanke z motivi vozil in različna vozila, ki so jih otroci prevažali po igralnici in preprogi s cestami. Svoje spretnosti so urili z vožnjo papirnatih avtomobilčkov po vijugastih cestah in s polaganjem cofkov na manjkajoče dele različnih vozil. Otroci so se prelevili v šoferje avtomobilov in ob petju pesmi o avtomobilu drveli po igralnici. Kot mornarji so jadrali v čolničku, iz stolic so si sami izdelali avtobus, potovali pa so tudi s plesnim vlakom okoli sveta. Najbolj adrenalinska dejavnost je bila vsekakor skakanje s padali z galerije v telovadnici. No, ne čisto zares, odjadrale so samo fotografije otrok. V dejavnostih so otroci zelo uživali, najljubša pa jim je bila vsekakor vožnja z balonom na vroči zrak, ki smo si ga izdelali čisto sami.

Kdo bi si mislil, da je spoznavanje prometa lahko tako zabavno. Naši prometni tedni so bili vsekakor.

Za Mucke, Silvana in Nataša

 

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

        

 

 

Dostopnost