Skoči na glavno vsebino

V podružničnem vrtcu Podmelec se v tem tednu godi veliko zanimivih stvari. Zakaj, se sprašujete? Vsi otroci vam lahko v en glas odgovorijo, da imajo praznik otrok, pa ne le en dan, ampak kar “Teden otrok”. V dveh dneh se je v našem vrtcu zgodilo že toliko zanimivega, da smo vam nekaj prvih utrinkov strnili v spodnji foto galeriji. V ponedeljek smo praznovali Krisov rojstni dan s plesom, pesmijo in igro z milnimi mehurčki. Nato nas je obiskala Andreja Rustja, popotnica, ki nam je pokazala utrinek iz življenja Inuitov. Vzgojiteljico Leo smo oblekli v topla oblačila iz jelenove, lisičje in tjulnove kože, na hrbtu pa je nosila našo Jasno, kot na severu nosijo mame svoje eskimčke. V torek je otroke presenetila knjižničarka Polona s pravljico Ježek Janček, ki jo je pripovedovala s pomočjo kamišibajskega gledališča. V sredo je na Ilovico prišla potujoča knjižnica. Tokrat smo bibliobus obiskali čisto vsi. Od najmlajšega, do največjega. Za nekatere otroke je bilo to prvo srečanje s potujočo knjižnico, zato je bilo navdušenje še toliko večje.  Najstarejše deklice so naredile tudi plakat iz katerega je razvidno, da nas v naslednjih dneh čaka še veliko zanimivega…Komaj čakamo kaj prinaša jutrišnji dan!

za Račke, Špela Krivec
Dostopnost