Skoči na glavno vsebino

Cicibani planinci smo se danes popoldan odpravili na planinski pohod. Na hrbte smo si nadeli nahrbtnike, v katerih smo nosili slastno malico. Malce za šalo in malo zares, smo izvedli planinski krst novincev. Zelenci so zelo dobro prenesli nekaj “udarcev” s palico po zadnji plati. Pot nas je nato peljala mimo Zakraja čez Arbišče, kjer smo komaj dočakali postanek. Pa ne zaradi tega, ker ne bi mogli hoditi, pač pa zato, ker so nam iz nahrbtnikov tako zelo dišali prigrizki. Okrepčali smo se, si odpočili, nato pa pot nadaljevali do vasi Daber. Otroci so opazili, da so se drevesne krošnje že precej jesensko obarvale. Divjih živali tokrat nismo opazili, najbrž zato, ker smo bili precej razigrani in zgovorni. Smo si pa na ograjenih travnikih lahko ogledali krave, teličke, bike, konja in koze. Malce utrujeni, čeprav tega nismo hoteli ravno priznati, smo se vrnili na Šentviško Goro. Nekateri otroci so pogumno dejali, da bi peš lahko odkorakali še vse do doma, drugi pa so raje molče stekli staršem v objem. Vsi pa smo se strinjali, da moramo planinski pohod čimprej ponoviti.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Silvana in Alenka

Dostopnost