Skoči na glavno vsebino

Pred enoto vrtca na Šentviški Gori je v sredo, 5.10.2022, zapeljala Marica. Pa to ne »nona Marica« temveč vozilo, ki ga, kot nam je kasneje obrazložila policistka Petra, tako poimenujejo policisti. Iz policijskega vozila je stopila policistka, otroke pozdravila in jim predstavila svoj poklic. Pokazala je pripomočke, ki jih policisti potrebujejo za lovljenje »lopovov« in vzdrževanje reda. Otroci so si lahko nadeli policijsko kapo in se za trenutek tudi sami spremenili v policiste. Najpogumnejši pa so lahko vstopili tudi v zadnji del policijskega vozila in tudi sami občutili, kako se počutijo nepridipravi, ki se znajdejo tam. Ob koncu so se vsi otroci strinjali, da je poklic policista zelo odgovoren in zanimiv ter policistki obljubili, da se bodo še naprej, ob spremstvu odraslih, varno vključevali v promet.

Policistki Petri se še enkrat zahvaljujemo za obisk.

   

   

Za vrtec Šentviška Gora, Nataša

Dostopnost