Skoči na glavno vsebino

Pretekli sončni dnevi so bili kot nalašč za daljše sprehode in opazovanje narave. Velikokrat smo se odpravili v gozd, kjer smo opazovali jesenske barve, ki se prelivajo v krošnjah dreves. Na gozdnih tleh pa smo opazili mnogo različnih gob. Ker jih ne poznamo najbolje, se jih seveda nismo dotikali, niti jih nismo brcali, kot Pika iz zgodbice, pač pa smo jih šteli in primerjali med seboj. Najbolj nam je bila všeč rdeča mušnica, zato smo jo izdelali tudi sami iz papirja in tulca. Hkrati je nastal lonček za svinčnike. Opazili smo, da je veliko gob objedenih in na eni opazili celo gosenico. Prebrali smo zgodbico o zelo lačni gosenici in na željo otrok iz papirnatih slamic izdelali še majhne gosenice. Z rezanjem in gubanjem papirja smo urili fino motoriko. Skozi igro smo šteli in prirejali, nizali in razvrščali ter poimenovali dneve v tednu. Zelo radi se zadržujemo v bližnjem gozdu, kjer premagujemo naravne ovire, plezamo, skačemo in se igramo z naravnimi materiali. Tudi vam svetujemo, da se odpravite v bližnji gozd in se naužijete lepot, ki jih ponuja.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

Dostopnost