Skoči na glavno vsebino

Našo pozornost je v četrtek pritegnil policijski avto, ki je pripeljal na naše dvorišče. Na obisk v vrtec in šolo je namreč prišla policistka Petra. Zbrali smo se na dvorišču, kjer nam je predstavila svoj poklic in pripomočke, ki jih potrebuje pri svojem delu. Najbolj zanimiv je bil seveda policijski avtomobil, s svojimi lučkami in zelo glasno sireno. Sledil je sprehod v spremstvu policistke do glavne ceste, kjer se je vsakdo preizkusil v pravilnem prečkanju cestišča. Prijazni vozniki so vedno prijazno ustavili, tako da je bil korak čez cesto res varen. Policistka nas je ob tem pohvalila. Ob koncu nas je opozorila še na pomen uporabe varnostne čelade pri vožnji s kolesom, poganjalcem… ter dosledni uporabi varnostnega pasu in primernega otroškega avto sedeža pri vožnji z avtomobilom, kombijem… Vsi veseli smo se od policistke Petre poslovili in se dogovorili, da se naslednje leto spet vidimo. Obljubili smo ji tudi, da bomo v tem času  skrbeli za svojo varnost v prometu, se privezovali z varnostnim pasom, uporabljali varnostne čelade in odsevnike, ter upoštevali vse nasvete za varno hojo ob cestišču na sprehodih.

Policistki Petri se zahvaljujemo za obisk.

Za vrtec Dolenja Trebuša pripravila; Sara

Dostopnost