Skoči na glavno vsebino

Torkov topel in sončen dan smo podmelški planinci izkoristili za izlet v Klavže, kjer smo obiskali ranč Kenda. Gospa Gizela in gospod Mitja sta nas veselo sprejela in nas popeljala na prav posebno dogodivščino. Vsi planinci so se pogumno preizkusili v jahanju ponija Jamesa. Pobožali in pozdravili smo tudi ostale ponije ter dva osla. Ogledali smo si tudi njihov kokošnjak in ugotavljali, koliko različnih pasem kokoši se sprehaja po njem. Lačni trebuščki so zakrulili, zato smo se zahvalili in poslovili od Gizele in Mitja ter nadaljevali naš izlet na bolj sončno stran Grape, kjer bo bolj prijetno za planinsko malico. Na poti proti Podmelcu smo pred hišo srečali vzgojiteljico Sonjo. Povabila nas je, da pojemo malico in si naberemo novih moči, kar na njenem vrtu. Bil je čudovit izlet in vreme nam je bilo res naklonjeno. Hvala gospe Gizeli in gospodu Mitju za čas, ki sta si ga vzela za nas, ter za prav lepo in posebno izkušnjo.
Za vrtec Podmelec, Lea in Špela.

Dostopnost