Skoči na glavno vsebino

Kot vsako leto doslej, smo tudi letos v vrtcu Most na Soči izpeljali gasilsko evakuacijo.

Dan se je začel s klicem na pomoč. Zahvala za uspešno intervencijo gre Polžkom, ki smo s hitrim klicem na številko 112 slednje brž priklicali. Gasilci so požar uspešno pogasili in rešili Zajčke iz “gorečega” vrtca.

Kasneje smo se tudi sami preizkusili v gašenju požara in si ogledali gasilsko vozilo. Ob tem smo utrjevali stara znanja pa tudi spoznavali nove stvari, ki jih še ne poznamo.

Naši prijazni gasilci iz gasilskega društva Most na Soči so nam med tednom posodili tudi gorečo hišo in brentačo, da smo se lahko tudi sami igrali gasilce in si na dvorišču vrtca pripravili mini gasilski poligon.

Še enkrat hvala vsem za sodelovanje, nazoren prikaz gasilske vaje in odlično energijo, ki jo gasilci vedno prinesete s seboj.

Za vrtec pripravila, Brigita

Dostopnost