Skoči na glavno vsebino

Trebuški planinci smo v tem mesecu izkoristili res lepo vreme in se kar dvakrat podali na planinski izlet. Na prvi izlet smo se odpravili na krožno pot po Hotenjski grapi. Pot nas je najprej vodila po spodnji cesti do domačije v Stin, kjer smo se povzpeli do spomenika NOB, si ga ogledali, ter se ob njem pogovorili. Višje na travniku, z res lepim razgledom, smo si privoščili malico in nato nadaljevali pot po zgornji cesti.  Med potjo smo ves čas opazovali spreminjajočo se naravo in njene sadove. Velikokrat smo se ozrli v reko Hotenjko. Na poti smo si ogledali star, žal že razpadajoči mlin in korita ob cesti, ki so včasih služila za napajanje živine. Drugi izlet smo izkoristili za ogled Kozijske grape. Odpravili smo se po glavnin cesti proti Gorenji Trebuši do Čarja, kjer smo zavili desno in nato ves čas hodili ob potoku Kozjak. Potok ponuja čudovite manjše slapove, nad katerimi smo bili vedno znova očarani. Uživali smo ob pogledih v potek, ter šelestenju listaj pod nogami.

 

Za vrtec Dolenja Trebuša pripravila; Sara

Dostopnost