Skoči na glavno vsebino

Lepi jesenski popoldnevi so kot naročeni za planinske izlete, zato smo se v prejšnjem tednu odločili za daljši pohod, vse do Kosmačeve domačije. Naš izlet smo začeli pred vrtcem na Mostu na Soči in opravili kar desetkilometrski del Kosmačeve učne poti vse do domačije. Na poti so nas spremljale informacijske table z odlomki iz pisateljevih literarnih del. Tako smo se lahko podučili, kdo je ta pomemben gospod, po katerem je poimenovana celo naša knjižnica v Tolminu. Kljub vijugasti in dolgi poti je le-ta hitro minila zaradi obilice zanimivosti in čudežnih bonbonov none Vere. Da pa nismo omagali, smo se nekje na sredini našega pohoda ustavili in okrepčali z malico. Tako smo drugi del poti kar poleteli do cilja. Tam nas je pričakala odprta Kosmačeva hiša in skupaj s starši smo videli, kje je Kosmač zapisal svoje prve literarne uspešnice. Imeli smo se super, saj smo poleg kondicije nabrali tudi veliko novega znanja. Kosmač pa nam je pustil še idejo za naslednji izlet – Pot v Tolmin.

 

Pripravila, Katarina Uršič

Dostopnost