Skoči na glavno vsebino

PŠ Šentviška Gora so na deževen četrtkov dopoldan obiskali reševalni psi Tiba, Tyche, Sky in Rina, skupaj s svojimi vodniki Majo, Tatjano in Klemnom. Kot so otroci tekom druženja spoznali, sicer zelo prijazni, mehki, razigrani in »luštkani« kužki, pod vodstvom svojih vodnikov opravljajo zelo zahtevno in odgovorno delo. Iskanje pogrešanih oseb ni enostavna naloga in zahteva veliko znanja, časa, posebne opreme in poguma. Otroci so si lahko ogledali opremo, ki jo za svoje delo tako psi, ko tudi vodniki potrebujejo, nato pa so lahko pobližje spoznali kužke. Naučili so se, da je potrebno do njih pristopiti počasi in vodnika vedno vprašati, če psa lahko božamo. Sledil je najlepši del druženja, ko so lahko otroci pse pobožali, jim ponudili priboljške, jih vodili na povodcu ter se z njimi poigrali. Najpogumnejši otroci so se psički Tyche tudi skrili, ta pa jih je, kot pravi reševalni pes poiskala in svojo lastnico na najdene otroke opozorila z laježem. Za dobro opravljeno delo je bila nagrajena z igro s svojo najljubšo žogico.
Druženje smo zaključili z ogledom trikcev, ki sta jih otrokom pokazala psička Rina in njen vodnik Klemen.

   

   

 

Maji, Tatjani in Klemnu ter njihovim psom, se še enkrat zahvaljujemo za obisk in odlično predstavitev.

Za vrtec Šentviška Gora, Nataša

Dostopnost