Skoči na glavno vsebino

V mesecu oktobru so nas obiskali gasilci iz PGD Planota. O tem smo že poročali, tokrat pa vam želimo povedati, kako smo vajo evakuacije podoživljali v minulem tednu. Otroci so izrazili željo, da bi tudi sami postali gasilci, tako smo najprej izdelali gasilske čelade z logotipom gasilskega društva. Nato smo poiskali primerno obleko in opremo za gašenje. S pomočjo zgodbe o ježku, ki je preprečil požar smo ponovili, kaj moramo storiti, če nenadoma zagori. Zgradili smo gasilski dom, v katerem je bilo vedno nekaj gasilcev v pripravljenosti. Ustanovili smo tudi svoj klicni center z veliko številčnico, po kateri smo urno skakali med klicanjem 112. Igra je bila tako zanimiva, da je bilo treba poklicati še mamo, očeta, babico in prijatelje. Gasilci so se brez ovinkarjenja odzvali klicu na pomoč in  v sodelovanju z zdravnico rešili poškodovance. Igrali smo se gibalne igre s katerimi smo urili slušno pozornost, natančnost v zadevanju cilja in namizno igro spomin 112 s sličicami naravnih nesreč. Izdelali smo tudi vsak svoj mobilni telefon in se skozi igro seznanjali s številkami. Poleg požara, smo se pogovarjali  tudi o drugih naravnih nesrečah. Omenili smo, kako ukrepati med potresom ter kakšna suša nas je doletela poleti. Pogovor je nanesel na varčevanje z vodo, saj je vsaka njena kapljica dragocena. Bilo je nepozabno.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka 

 

Dostopnost