Skoči na glavno vsebino

Smo Želvice iz počitnic se vrnile,
da bi nekaj koristnega za naš svet naredile.
Kup smeti po igralnici smo nabrali,
da v prave koše bi jih zbrali.
Vsakega od njih smo proučili,
ter na koncu jih pravilno razvrstili.
Postali pravi smo junaki,
ki za svet okoli sebe skrbimo,
ter pravilnega ločevanje še druge naučimo.

Tako smo začeli teden po počitnicah v naši skupini, saj smo se posvetili najprej prepoznavanju odpadkov, pravilnemu ločevanju in razvrščanju, ter iz odpadnih materialov ustvarili svojo igračo. Raziskali smo igralnico, ter poskrbeli za smeti, postavili koše, ki smo jih opremili z našimi oznakami, tako da bomo vedno vedeli, kaj v kateri koš sodi. Skozi teden so nas spremljale pravljice na temo odpadkov, ter različni video posnetki, ki smo si jih ogledali, seznanili smo se tudi s smetnjaki v naši bližini, v našem kraju. Za konec pa smo ugotovili, da iz nekaj odpadnega papirja in plastike, lahko nastane tudi nekaj zelo uporabnega, nova igrača – vrtavka. Z njimi smo pripravili tekmovanje, na katerem so se vrtele ena za drugo…

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nina in Petra.

Dostopnost