Skoči na glavno vsebino

Deževno dopoldne sta nam danes popestrila scenaristka Kaja in filmski animator Leon. Popeljala sta nas v svet, kjer lutke gledališče zamenjajo za filmsko platno.
S pomočjo fotografij smo podrobneje spoznali potek od ideje pa do animiranega filma, ki si ga na koncu ogledamo na televiziji. Idejo, ki se scenaristu porodi v glavi, najprej zapiše, kasneje pa prenese na papir v obliki risb. Nato sledi izdelava scene in lutk, na koncu pa animatorji poskrbijo, da lutke še oživijo.
Za konec smo si ogledali nekaj krajših animiranim filmov, pri nastajanju katerih sta sodelovala tudi naša gosta. V svoje roke pa smo lahko prijeli tudi junake, ki so v njih nastopali.

Bilo je zelo lepo in poučno. Spoznali smo, da je v nastanek risank vloženega ogromno truda in ur preživetih v studiu. Še enkrat iskrena hvala Kaji in Leonu, da sta se odzvala na naše povabilo in nam predstavila do zdaj še neznani svet.

Za vrtec pripravili, Brigita in Nina

 

Dostopnost